Nová digitálna televízia – IPTV Stará Ľubovňa PDF Tlačiť E-mail
Základom IPTV služby je kvalitný digitálny TV obraz. Je kvalitnejší ako bežne dostupné služby. Okrem kvalitného obrazu však naše IPTV ponúka podstatné výhody. Tu je ich sumár:
•    EPG - programový sprievodca
•    pause TV - pozastavenie živého vysielania
•    time shifting - sledovanie živého vysielania s časovým odstupom
•    nPVR - virtuálny videorekordér
•    videopožičovňa
•    WWW stránky cez TV
•    rádia cez TV
•    a ďalšie funkcie

 

ZOZNAM PROGRAMOV V BALÍKOCH FLEXI


Popis základných funkcií:

kvalitný digitálny obraz umocňuje váš zážitok z pozerania televízie. Pri IPTV neexistuje zašumený obraz, alebo "duchovia". Obraz je distribuovaný v najvyššej kvalite vo formáte mpeg2. Pri niektorých alternatívnych riešeniach digitálnej TV iných poskytovateľov, je obraz menej kvalitný z dôvodu vyššej kompresie mpeg2, alebo mpeg4 kompresie. Úroveň kompresie pri formátoch mpeg2/4 si volí vysielateľ

integrácia s EPG (Electronic Programme Guide - Elektronický programový sprievodca) dátami. EPG obsahuje informácie o programoch na týždeň dopredu. Popisy filmov, relácií, herecké obsadenie, obrázky...
Vďaka EPG máte vždy prehľad o programe a neprídete o svoje obľúbené relácie. Navyše, kedykoľvek môžete vyvolať zobrazenie informačného panelu, ktorý Vás infomuje o aktuálnom programe, o čase prebiehajúcej relácie, o aktuálnom čase, o nasledujúcej relácii a o funkciách farebných navigačných tlačidiel diaľkového ovládača.

možnosť pozastavenia sledovaného programu (pause TV) a neskôr v jeho sledovaní pokračovať, poprípade sa vrátiť na začiatok sledovaného programu a pozerať ho znova. Ide o revolučnú funkciu využiteľnú v každej domácnosti. Vďaka koncepcii našej IPTV je možné vrátiť sa na začiatok sledovanej relácie aj v prípade, že ju nesledujete od začiatku, čo je podstatný rozdiel napr. oproti riešeniu T-Com Magio, alebo Orange Fibernet. Vďaka tomu už viac nie ste obmedzovaný faktom, že televízia umožňuje sledovať iba to, čo je práve vysielané. Pozeráte zaujímavý film a v tom vám zazvoní telefón, ktorý nemôžete odmietnúť? Žiadny problém! Jednoducho film pozastavíte a po ukončení hovoru pokračujete v sledovaní od miesta kde ste ho zastavili. Poprípade chcete sledovať dve relácie, ktoré sa časovo prelínajú? Jednoducho dopozeráte reláciu na jednom programe, prepnete na druhý, kde je druhá relácia práve vysielaná, presuniete sa na jej začiatok a pozriete si ju celú.
(funkcia pause TV je povolená len na určitých programoch)

osobný virtuálny videorekordér (nPVR) – prináša možnosť nahratia si zvolenej relácie a neskoršieho prehrávania záznamov. V jednom čase je možné nahrať viac relácií z rôznych programov a nezávisle na zvolenom nahrávaní sledovať v rovnakom čase iný program. Nahrávanie si môžte naplánovať na týždeň dopredu, pričom počas nahrávania nie je nutné mať zapnutý váš STB a TV, nakoľko sú všetky záznamy uchovávané na našich serveroch. Funkcia nPVR sa tým podstatne líši od možností konkurenčných riešení.
videopožičovňa – možnosť sledovať filmy z ponuky digitálnej videopožičovne. Už viac nemusíte chodiť do "kamennej požičovne", všetko zrealizujete z pohodlia vašej obývačky. Po výbere filmu z dostupných titulov máte k dispozícii 24 hodín, počas ktorých si film môžte pozrieť. Film môžete počas 24 hodín pozerať viac krát za sebou, prípadne pozeranie pozastaviť a pokračovať neskôr od miesta, kde ste prezeranie zastavili. Pre jednoduchšiu orientáciu v ponuke si môžete filmy radiť podľa obľúbenosti, názvu, žánru... poprípade vyhľadať podľa rôznych kľúčových slov. Pri prezeraní filmu máte k dispozícii funkcie bežne dostupné na DVD prehrávačoch - pozastavenie, presúvanie, výber kapitol, opakované prezeranie sekvencie a pod...

prístup na www stránky priamo z TV prijímača. Po zvolení tejto funkcie sa vám na televíznej obrazovke zobrazí internetový prehliadač prostredníctvom ktorého môžete pristupovať do internetu na WWW stránky. Zadávanie stránok, takisto ako pohyb po nich, ovládate prostredníctvom diaľkového ovládača. K dodávanému set-top boxu je možné dokúpiť bezdrôtovú klávesnicu, prostredníctvom ktorej je práca s prehliadačom ešte komfortnejšia. Prístup do internetu cez TV prijímač samozrejme nesupluje možnosti plnohodnotnej práce s internetom z počítača, postačuje však pre bežné jednoduché potreby vyhľadávania informácií na WWW stránkach.

možnosť počúvania rádií. K dispozícií je niekoľko rozhlasových staníc, ktoré môžte počúvať priamo na vašom televízore, čo predstavuje ďalšiu službu, vďaka ktorej sa z vášho TV prijímača stáva vaše osobné multimediálne centrum. Pri vhodnom zapojení STB a jeho prepojení s audiosústavou je možné používať STB ako prijímač pre rádia bez nutnosti zapnutia TV.

množstvo ďalších funkcií, ktoré robia z televízora interaktívne multimediálne zariadenie. K dispozícii sú jednoduché hry, možnosti rodičovského zámku, vlastných nastavení usporiadania programovej ponuky a veľa príjemných drobností.